30 dubna, 2015

poster
Měla jsem trochu obavy, jestli film trochu neopadne. Přece jen už sledujeme tyto hrdiny nějakou dobu a někomu se může zdát, že už to stačilo. A i já se obávala, že to nebude taková pecka jako dřív. Musím říct, že se mi to líbilo a hodně. Bylo tam i hodně srandy na odlehčení, což pomáhalo. No prostě, bylo to super a pokud máte rádi marvel jako já, neváhejte a běžte taky do kina :-D

Moje hodnocení:

Domácí pečení

čtvrtek, dubna 30, 2015 bez komentáře
Po dlouhé době jsem se dokopala k tomu si něco udělat v domácí pekárně. Dnešní pokus? Mazanec s rozinkami a kandovaným ovocem :-)

https://scontent-vie.cdninstagram.com/hphotos-xaf1/l/t51.2885-15/11187097_958040800894445_1926343840_n.jpg

Mazanec

Suroviny mám odměřené na moji pekárnu, tak aby to bylo akorát a nepřekynulo, tak se nedivte tomu zvláštnímu množství surovin... (převzato z receptu na vánočku :-))

166ml mléka, 1 žloutek, 53g másla (rozpuštěné), trochu soli, 50g pískového cukru, 333g polohrubé mouky, 13g droždí a nakonec, podle toho jakou máte pekárnu, když se vkládají poslední suroviny, tak rozinky nebo kandované ovoce...

Hurá na Avengers...

čtvrtek, dubna 30, 2015 bez komentáře
Tak jsem právě zkoukla poslední díl Agents of Shield. Krásně to skončilo a bude na to navazovat Avengers: Age of Ultron. Už se těším. Ještě dvě hodinky a jdu na to :-D Já prostě nemůžu z toho, jak to mají všechno krásně provázané... Jednotlivé díly obou seriálů jsou pěkně napasovány do dějů ostatních filmů... A hned večer vám o kině poreferuji :-P

Akce a soutěže #187

čtvrtek, dubna 30, 2015 bez komentáře
Dneska jen rychle proběhnu nějaké odkazy na facebooku a vložím vám tu seznam pomocí obrázků...

Ells slaví na svém blogu už čtvrté narozeniny. Moc ji gratuluji a přeji jí to. A jelikož díky Ells mám i svůj vlastní knižní blog, hodně mi pomáhala a radila, i s možnostmi spoluprací s nakladateli apod., sdílím její soutěž.


http://ells.cz/?p=6679

29 dubna, 2015

Dalším projektem, ke kterému se připojím je On My Wishlist... Meme z dílny Book Chick City... - o projektu
Já prostě marvel komiksy žeru. Doslova. Strašně se mi líbí to universum, kde jsou všechny filmy propojené. Všechno na sebe navazuje, postavy hostují ve filmech jiných postav. A ke všemu jsou k tomu dva seriály. No už to pomalu nestíhám sledovat :-D Začíná se v tom ději toho nabalovat... Ale každopádně jsem se konečně dočkala a zítra jdu na Avengers: Age of Ultron. Jupííí


Projekt pořádá Syki

JarniDumani2 
Ne nadarmo se říká, že žádný učený z nebe nespadl. Jak jste na tom na poli sebevzdělávání vy? Už jste si přečetli nějakou takovou knihu? Pomohla vám v něčem? Opravdu jste si po jejím dočtení odnesli do života něco, co i nadále praktikujete? Jak se na takové knihy vůbec díváte?

Tak tohle bude asi hodně krátké psaní. Pokud mám brát za samovzdělávací knihy učebnice, například jazykové, tak to jsem snahu měla. Po škole jsem se chtěla učit při práci, procvičovat, abych nezapomínala. Ale jak to tak bývá, chybělo mi donucení, to správné nasazení. Takže velmi brzy bylo po všem :-D A teď už na to není ani času. Buď jsem v práci nebo doma čtu knihy, koukám na filmy a seriály a nebo stavím modely. A času je málo. A především i chuť.

28 dubna, 2015

Recenzní e-kniha


Přivolávání

Kniha mě zaujala svojí anotací. Nebyla jsem si úplně jistá co očekávat, jestli to bude něco hodně strašidelného nebo ne. Ale vzhledem k tomu, že to měla být žánrově fantasy, nečekala jsem nějaké velké drama s prvky hororu.

Už od začátku mě příběh zaujal. Chvíli jsem měla pocit deja vu. Jako bych to už viděla na filmovém plátně, doteď jsem nepřišla na to proč. Možná to bylo prostředím tajemna duchů a jiných věcí, možná Lyleovým domovem, možná celkovou atmosférou, těžko říct. Ale bylo to zajímavé. Velkou část knihy jsem si nebyla jistá, jak to dopadne. Co je vlastně pravda. Vidí opravdu hlavní hrdinka Chloe duchy nebo je nemocná? Docela mě to zmátlo. Autorka mě perfektně popletla, takže jsem až do konce čekala se zatajeným dechem, jaká pravda nakonec vyjde najevo.

Vše se pěkně vygradovalo, především až před koncem. Začalo to být hodně napínavé. A stále jsem si nebyla ničím jistá. Kdykoli se mohlo všechno obrátit naruby. Strašidelné to nakonec nebylo vůbec.

Závěr byl opravdu zajímavý. Vůbec jsem to nečekala. Navíc zůstal hodně otevřený. Takže jsem opravdu napnutá jako špagát a okamžitě musím mít i druhý díl :-P Autorka si nechala zadní vrátka otevřená dokořán s tím, že nám v další knize může naservírovat téměř cokoli. Utnula to v tom nejméně vhodném okamžiku a tím si mě i na druhou stranu docela získala. Proč? Protože teď budu neustále myslet na to, co mě vlastně ještě čeká...

Kniha byla zajímavá a napínavá, vcelku i originální. Hlavní postavy byly hodně sympatické a seděly mi do děje. Čtení mi přišlo rychlé a pohodlné. Byla jsem opravdu nadšená. Moc zábavných scén tam nečekejte. Nakonec dám čtyři hvězdičky, protože jediné co bych vytkla je, že hrdince je sice patnáct let, ale chovala se spíše jak na dvanáct. Ale jinak knihu chválím a můžu ji rozhodně doporučit.Bleskovka #1 ukončena

úterý, dubna 28, 2015 bez komentáře
 
 
Vaším úkolem bylo přijít na to, o jakou knihu se jedná a od koho je. Správná odpověď je Cassandra Clare a jde o Mechanického anjela. Záložky získává Vendea :-)

Bleskovka #1

úterý, dubna 28, 2015 2 komentáře
Vyzkoušíme si první bleskovku o knižní záložky. A uvidím, jaký to bude mít úspěch :-)

 1. Soutěž bude probíhat vždy jen daný den. Vyhrává první, kdo uhádne soutěžní otázku...
 2. Zúčastnit se mohou jen lidé z ČR.
 3. Duplicitní vstupy mažu, tak pozor.
 4. Výherce budu informovat emailem, který napíšete do komentáře, abych od vás měla potvrzení a hlavně abych dostala adresu :-) Na odpověď počkám maximálně dva dny.

Uhádnete o jakou knihu jakého autora jde?

Do komentářů

 1. přezdívka
 2. email
 3. blog/web pokud máte (ráda se podívám)
 4. vaše odpověď kniha - autor


Dalším projektem, ke kterému se připojím je On My Wishlist... Meme z dílny Book Chick City... - o projektu

27 dubna, 2015


Tuto rubriku jsem založila hlavně jako přehled mých knižních záložek. Už se v tom sama ztrácím a nevím, kde všude ty záložky jsou. Takže budu postupně fotit knihy z mojí knihovničky a k nim jejich záložky, které jsou v nich uložené. Některé jsem vyráběla, jsou staré nebo nové, vybledlé, některé jsou stažené z internetu, některé jsou koupené, některé darované a některé jsou vyhrané...

26 dubna, 2015

Jupiter vychází

neděle, dubna 26, 2015 bez komentáře
poster
Nápad jako takový docela dobrý. Nemůžu říct, že by to bylo až tak špatné. Ale ten konec mi nedává smysl. Skončil až moc rychle a přitom zůstalo tolik věcí nevyřešených...

Moje hodnocení:
Dalším projektem, ke kterému se připojím je On My Wishlist... Meme z dílny Book Chick City... - o projektu

Shrnutí týdne #41

neděle, dubna 26, 2015 bez komentáře
Snažím se opět přidávat pravidelně články do rubriky Ukázek knih. Občas se mi stane, že nějaké dny vynechám, protože si vyrábím obrázky do titulků a to zabere nějaký čas. Ale snad to až tak nevadí, myslím, že jedna ukázka denně je až až na to, aby se občas vynechal článek :-)

Do projektu Jarní dumání 2 od Syki jsem napsala další článek. Tentokrát byl na téma Mytologie, pověsti a báje v knihách. Nevymyslela jsem až tak moc textu. Ale když jsem si procházela pár jiných článků, někteří zmiňovali Percy Jacksona jako já. Asi nejčastější příklad mytologie v současnosti :-D

Recenzní e-kniha

 

Kostičas
Na tuto knihu jsem se velmi těšila. A dlouho jsem o ní uvažovala, protože recenze na internetu byly převážně kladné a nadšené. Navíc knihu označovali jako fantasy.

První dojem byl docela rozpačitý. Ze začátku jsem se hodně ztrácela. Těch pojmů bylo opravdu přespříliš. A autorka postupně neubírala. Takže jsem měla docela zmatek v tom jejich systému, kdo je kdo, kdo co umí a tak podobně.

Samotná myšlenka knihy se mi moc líbila. Děj byl zajímavý a poutavý a já jej hltala téměř hned od začátku. Konečně něco trošku nového, neobvyklého. Napsané to bylo taky moc pěkně, tak, že mě to do děje přímo vtahovalo.

Velké mínus ale bylo, jak už jsem zmínila, obrovské množství názvů, pojmů a slangového pojmenování. Takže jsem v podstatě polovinu knihy ztrácela přehled a nebyla jsem si jistá, co to vlastně čtu. Aspoň, že děj jako takový byl dost přehledný. Na konci knihy jsem teprve zjistila, že je tam slovníček pojmů. Což je tak trochu nevýhoda u e-knih. Čtenář si to nemůže během čtení tak lehce nalistovat.
 
Konec knihy byl hodně dobrý. Vůbec jsem se nemohla donutit přestat číst. I když se něco dalo tak trochu odvodit, ničemu to nevadilo. Bylo to napínavé, zajímavé a docela rychlé. Závěr zůstal otevřený, abychom se měli na co těšit příště. Knížku můžu rozhodně doporučit, protože pro mě to bylo poutavé čtení, které mě zaujalo a knihu určitě chválím.

Samotná myšlenka řazení do kast, třídění lidí, braní svobody a konečného boje za svobodu, není nijak nová. Můžeme to vidět u spousty knih. Dají se v tom hledat samozřejmě i dvojsmysly. Ale v této knize to bylo napsáno jiným způsobem s prvky jakoby dystopie, fantasy i sci-fi. A to se mi právě zamlouvalo.

Kvůli dost zmatenému začátku, ale dávám čtyři hvězdičky. Těším se na další díl a určitě si někdy budu muset tuto sérii přečíst znovu.


Průběh jednodenního čtecího maratonu...
Informace o tomto projektu najdete na stránce autorky Terry...

25 dubna, 2015

Národ snílků

sobota, dubna 25, 2015 bez komentáře
poster
To byla ale blbost a blbost. V podstatě tomu nevím hlavu ani patu. Vždyť tam nebyla ani žádná pořádná a důležitá zápletka... Ta televize pustí do éteru snad všechno...

Moje hodnocení:

Špionáž

sobota, dubna 25, 2015 bez komentáře
poster
Upřímně, nalákala mě ukázka v televizi a pak také Ford, Hemsworth a Oldman. Ale byl z toho průměrný film s tématem vydírání a špionáže...

Moje hodnocení:

Push

sobota, dubna 25, 2015 bez komentáře
poster
Tento film jsem viděla už kdysi, ale teď jsem na něj narazila znovu v televizi a zjistila jsem, že jsem ho tenkrát nehodnotila. Myšlenka zvláštních schopností se mi líbí, ale zpracování už méně. Drží to nad vodou tak akorát herci...

Moje hodnocení:

Konec soutěže

sobota, dubna 25, 2015 2 komentáře
Takže soutěž skončila a já losovala vítěze. Vyhrává Zašitá v Knihách. Gratuluji :-)


 Výherci byl odeslán email


Výherce bude informován e-mailem a má 48 hodin na to, aby se ozval. Jinak losuji dál...

24 dubna, 2015

poster
Jeden z mnoha pokusů, jak navázat na první film Let's Dance. Neříkám, že to bylo až tak špatné, ale už to začíná být ohrané. Jediným pozitivním prvkem je, že jsem se opět setkala s některými herci, kteří se ukázali v předchozích filmech. Mimo to dobrá hudba a tanec. Ale už téměř žádná originalita...

Moje hodnocení:
Takže, abych vyrovnala skóre, brala jsem si teď knihy na recenze ode všech, co mám spolupráci. Poslední zůstalo jen jedno a zvolila jsem si tuto knihu...

https://igcdn-photos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t51.2885-15/11176449_1103585419667963_538601481_n.jpg

23 dubna, 2015

poster
Právě jsem se podívala na trailer. Původně jsem to rezolutně odmítala. Viděla jsem původní Fantastickou čtyřku a přišla mi dost průměrná. Tak jsem si říkala, že o nové podání asi nebudu jevit až takový zájem. Ale po shlédnutí traileru jsem změnila názor :-D Ukázka vypadá víc než dobře. Herecké obsazení není nejhorší. Takže to musím vidět :-P

22 dubna, 2015


A je tu zase čtecí maraton. Opět se přidávám k dalším knihomolům a budu doufat, že se mi podaří přečíst co nejvíce. Snad na to nezapomenu, ale doufám, že ne. A už se na to moc těším. Ovšem zase nebudu vstávat s budíkem, k tomu se prostě nedonutím, zvlášť o volném víkendu :-P Ale přes den to doženu...

Informace o tomto projektu najdete na stránce autorky Terry...
Projekt pořádá Syki

JarniDumani2 
Jak jste na tom s moderními variacemi na mytologické náměty, pověsti či báje? Fandíte řeckým bohům, těm římským, egyptským, norským, anebo si libujete v rozdmýchání oblíbených pověstí a bájí? Vadí vám tato témata, anebo je naopak rádi vyhledáváte?

Vzhledem k tomu, že mě historie vždycky hodně bavila, tak mám ráda historické knihy, mytologii, a díky tomu i fantasy. Protože spousta fantasy, zvlášť pokud jsou tam rytíři a podobně, je v podstatě taky historie. Nejznámějším příkladem je asi Percy Jackson a Bohové Olympu. Tyto dvě série se týkají řecké a římské mytologie. Dále série Kronika Cartera Kanea, stále od stejného autora Ricka Riordana, se týká zase egypstké mytologie.

19 dubna, 2015

Shrnutí týdne #40

neděle, dubna 19, 2015 bez komentáře
Tento týden jsem se trošku rozjela s knihami. Chytla jsem nějaký druhý dech na čtení. První knihou na recenzi byla Past. Tu se mi podařilo přečíst vcelku rychle a sepsala jsem recenzi. Dostala jsem nabídku recenzí od Palmknih a tam jsem zvolila jednu historickou knihu z dob Karla IV., a kniha se mi moc líbila, jmenuje se Anna Falcká.... Mimo to mám rozečtené Silo a předevčírem jsem dostala na recenzi Kostičas... :-D
poster
S tímto tak úplně nesouhlasím. Star Wars je pro mě klasika. A skončilo to tak, jak to skončilo. Uzavřeně, hotově. A dál se podle mě do tohoto nemělo rýpat. Ale to by nebyl hollywood, že? Takže si další film nenechám ujít, když se nepovede, tak mám aspoň co pomluvit :-D

17 dubna, 2015

Akce a soutěže #186

pátek, dubna 17, 2015 bez komentáře
Dlouho očekáváná kniha (pro mě). Už jsem měla v plánu si o ni napsat dříve. Ale dala jsem přednost Písni krve a Kostičas jsem si zvolila až teď...


Recenzní výtisk


Past
Past je třetím a posledním dílem série. Gen, Sisy a ostatní opět utíkají. Snaží se konečně najít místo, kde by byli v bezpečí. Dostávají se však na velmi nebezpečné místo. Vše se začíná opět komplikovat. Něco nového jsem se dozvěděla, ale přesto záhad zůstává stále dost. Takže zpočátku žádné rozuzlení příběhu rozhodně nebylo. Spíš jsem si připadala zmateně a ztraceně.

No musím přiznat, že knih s upíry jsem četla už několik. Ale žádná z nich nebyla místy tak nechutně popsaná :-D V této sérii se to týká především asi nejvíce první knihy a konce této. Pokud vás už nebaví 'vegetariánské' upíři verze jako v Twilightu nebo v Temné hrdince, protože popravdě, tam to byli úplní beránci, tak si přečtěte knihy Andrew Fukudy :-D

Co mě nejvíc zaráží je, že autor si vymyslel spoustu detailů ohledně soumračníků, jak jim říká, ale místy to bylo dost zmatené až se mi zdálo, že to nedává smysl. Něco si vymyslel, ale jakoby později na to zapomněl. Takže v některých pasážích to působí jako chyby nebo nedomyšlené detaily a nesouvislosti.

Děj v této knize je hodně napínavý a gradující. Chvílemi jsem ani nedýchala. Najednou se toho dělo až příliš. Tento poslední díl je asi příběhem i zmíněným napětím nejbohatší. Oproti prvním dvěma to působí lepším dojmem. Navíc na efektu přidává i to, že se popisy střídají z různých pohledů, hlavní slovo má Gen a občas vstoupí Sisy nebo Záře. Díky tomu to působí víc uceleně a doplněně. Navíc se i spousta věcí ujasňuje z jejich dětství a zapadá na své místo.

Závěr mě překvapil asi z poloviny. Postupně jsem část začala tušit už jak se blížil konec. Ten byl docela depresivní. Ale i tak to bylo hodně zajímavé. Když se na to zpětně podívám, dává to tak i docela smysl, je to logické a především dvojsmyslné. Sice jsem čekala trošku jiný závěr, ale tahle verze se mi moc líbí. S jistotou tedy můžu říct, že Past je rozhodně nejlepší kniha ze série. Sice tam jsou menší mezery, takže pět hvězdiček nedám, ale to vůbec nevadí. Rozhodně můžu s čistým svědomím knihu doporučit.

~~ SPOILER ~~
Bylo zajímavé, že soumračníci měli palác a velkou metropoli, divadlo a další věci. Chovali se jako civilizace, ale jakmile ucítili maso, měnili se ve zvěř beze smyslů. Ale pokud jsem to pochopila správně, bylo to díky tomu experimentu... 
Nebo to, když se Gen vrací z Misie zpátky do metropole za Epapem. Ta cesta byla tak strašně krátká oproti tomu, když utíkali opačným směrem...
Proč mám dojem, že v první nebo druhé knize, když je pronásledovali soumračníci, odolávali slunci déle? V poušti? A pak v poslední knize, když je sledovali z paláce, vylezlo slunce a puf, bylo po všem? :-D
Je to v podstatě jako s lidstvem. Taky vybíjíme všechno živé na planetě, až zbudeme my sami a časem nás někdo nahradí. A taky vědci dělají experimenty, které by asi dělat neměli. Možná bych to chápala právě takto, ten dvojsmysl.
~~ KONEC SPOILERU ~~
 • Smrt a jiné vrcholy mého života

  Příběh psaný životem, plný humoru i smutku...

 • Plíseň

  Pokračování velice dobře napsané série Havraní kruhy...

 • Illuminae

  Povinná kniha pro všechny fanoušky sci-fi...

 • Řád zlomených křídel

  Nová fantasy série plná padlých andělů a magie...

 • Bez srdce

  Tak trochu jiný pohled na Říši divů...

 • Frost

  Nedávno vydaná fantasy s velice zvláštním bojovým mágem Zikmundem...