31 května, 2015

Shrnutí týdne #46

neděle, května 31, 2015 bez komentáře
Kromě toho, že jsem dnes zjistila, že se mi vloupali do auta, tak to byl docela příjemný týden. Podařilo se mi opravdu hodně číst a v práci jsem to taky přežila...

Zvládla jsem přečíst tři knihy, což je snad rekordní :-) Jako první to byla kniha, na kterou jsem se opravdu těšila, Magisterium: Železná zkouška... Jako další jsem si vzala Nespavost, kterou jsem před nějakou dobou vyhrála. Nejdřív se mi do ní moc nechtělo, ale nyní jsem si ji vzala a jsem ráda, protože mě nadchla až až... Poslední přečtenou je e-kniha Ostrov Lhářů. Výborná jednohubka...
Dalším projektem, ke kterému se připojím je On My Wishlist... Meme z dílny Book Chick City... - o projektu

Recenzní e-kniha

 

Ostrov lhářů
Kniha byla dost zvláštně zpracovaná. Text mi přišel takový jednoduchý, strohý, bez zbytečných popisů a slov. Jen základní fakta událostí, myšlenky a pocity. Bez zbytečného zdržování. Přesto chrlí spoustu informací a věcí, které jsou důležité.

Příběh je opravdu krátký, stihla jsem ho přečíst rychle. A i když byl velice jednoduchý, obyčejný a nijak zvláštní, líbil se mi. Po dlouhé době je to oddychová četba, která mě potěšila a měla jsem radost, že jsem si o ni napsala. Někdy je potřeba číst něco v tomto stylu...

Začátek utíká docela svižně. Hned jsem byla vhozena do příběhu a do toho, co se stalo. Samozřejmě jsem dostala jen pár informací, ze kterých jsem mohla usuzovat pravdu. A vyvodila jsem si z toho vlastní závěry. A nakonec to bylo úplně jinak. S postupným čtením mi začínalo svítat a tušila jsem nějaký velký zvrat. Ale ne až v takové míře. Pořádně mi to došlo, až to hlavní hrdinka Cadence opravdu potvrdila, až jí to došlo, až si vzpomněla. A mě to dostalo... To jsem nečekala...

Je to o drsné realitě v rodině boháčů, o tom jak děti vnímají svoji rodinu a jak se snaží ji zachránit, ale všechno se zbortí a pokazí. Smutný pohled na život... Ne každé řešení problémů je ideální nápad, ale občas je potřeba něco udělat.

Kniha byla, alespoň pro mě, originální, zajímavá, dobře čtivá. Rozhodně napínavá, slibovala velký závěr, což už jsem tušila z reakcí ostatních čtenářů, každého nejspíš dostane až samotný konec. A díky tomuto vyprávění a stylem napsání si mě opravdu získala a já se rozhodla pro čtyři hvězdičky. Opravdu doporučuji :-)30 května, 2015

Akce a soutěže #191

sobota, května 30, 2015 bez komentáře
Opět jsem si vzpomněla se zpožděním, takže obíhám a hledám... pro dnešek to je...


Květen se stal po dlouhé době asi nejslabším měsícem v tomto roce. Přírůstků bylo opravdu málo. Jednak mě stále brzdí Silo, které snad v životě nedočtu, a jednak momentálně nevychází žádná kniha z mého seznamu...

 

29 května, 2015

Nespavost

pátek, května 29, 2015 1 komentář
Nespavost

Tuto knížku i s podepsanou záložkou jsem vyhrála v soutěži. Až teď jsem se odhodlala si ji vzít a přečíst. V podstatě jsem ani nevěděla o čem bude, protože jsem si žádné anotace nečetla.

Hned po prvních stránkách mě ale naprosto chytila a nepustila. Od prvních vět byla zajímavá, výborně psaná, tak, že jsem se vůbec nenudila a ihned se těšila na další stránku. Vtahovalo mě to do děje až neuvěřitelně. Polapila a už nepustila.

Hlavní hrdina Parker má problémy se spaním. V noci se mu zdají sny lidí, kterým se daný den podíval naposledy do očí. Toto téma mi začalo být sympatické už v první kapitole. Dost nevšední a slibující velké problémy. Samozřejmě pro někoho to může být dar, pro někoho prokletí. A Parker se teprve dozví, co to bude pro něj.

Příběh začal nabírat na intenzitě i napětí už snad po první čtvrtině. Při čtení jsem téměř nedýchala, doslova mě to pohltilo. Začínalo to nabírat takový směr, že už jsem si nebyla ničím jistá. Co je pravda a co lež? Co je realita a co klam? Už jsem se v tom ztrácela. Autorka mi dokázala tak úžasně zamotat hlavu, že poslední stránky byly pro mě utrpení, jak jsem se nemohla dočkat vysvětlení. Tak moc jsem soucítila s Parkerem a čekala, co to pro něj bude znamenat...

Byly sice momenty, kdy jsem si říkala, že už se to absurdně zamotává, ale jako celek kniha působila bezvadně. V podstatě si ani nedokážu uvědomit, co mě na ní tak zaujalo. Jestli obsah nebo způsob psaní. Už dlouho se mi něco takového nestalo. Je pravda, že mi to trochu kazily chyby a překlepy, což nemám v knihách zrovna moc ráda. A že jich tam bylo...

Závěr byl nečekaný. Celou dobu mě to táhlo k určitému závěru, ve který jsem začínala věřit, aby mě nakonec autorka nachytala a předložila mi úplně nové důkazy. Takže nejdřív jsem věřila v jedno, později jsem začala měnit názor a viděla to úplně jinak, abych nakonec dostala třetí možnost :-D A tak mě to nadchlo i s tím, co tam bylo naznačeno, že chci hned znát pokračování...

Každopádně jde o opravdu úžasně psanou knihu, kterou můžu maximálně doporučit. Já jsem byla spokojená a opravdu nadmíru nadšená. Chápu, že někomu to může přijít jako obyčejná průměrná kniha, ale v tomhle případě ji beru úplně opačně. A při mém štěstí je to jako obvykle série, takže už aby byl další díl :-P

 
Ráno jsem si poprosila o novou e-knihu na recenzi a odpoledne už byla :-D

https://igcdn-photos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t51.2885-15/11372046_749035061884824_1107170002_n.jpg

28 května, 2015

Dalším projektem, ke kterému se připojím je On My Wishlist... Meme z dílny Book Chick City... - o projektu

27 května, 2015

Projekt pořádá Syki

JarniDumani2 
To nejlepší nakonec. Víte, co je to fanfikce? Četli jste někdy nějakou fanfikci? Psali jste nějakou? Chtěli byste být nějaké součástí? Jak se na fanfikce vůbec díváte? Z některých fanfikcí vznikly dokonce knihy. Myslíte si, že je to vůči originálu fér? Je to podle vás plagiátorství? Anebo je vám to tak nějak jedno?

Vím, co jsou fanfikce. Možná jsem někdy přečetla pár řádků, ale nikdy jsem se o to příliš nezajímala. Neberu to sice jako znak plagiátorství, ale není to ani moc čestné, že? Koneckonců si vezmete to hlavní z knihy, děj, postavy a přetvoříte to. Pokud na tom člověk nevydělává, tak ať si každý píše co je mu libo. Pokud by za to bral ale výdělky, už by se na to dalo koukat jako na pirátství. Záleželo by na tom, kolik si toho daná osoba vlastně vzala a kolik vymyslela.

26 května, 2015

Dalším projektem, ke kterému se připojím je On My Wishlist... Meme z dílny Book Chick City... - o projektu

A mám po dovolené

úterý, května 26, 2015 2 komentáře
A moje volňáskování dnešním dnem končí. Krásných devět dní volna a jak to uteklo. Sice mi vůbec nevyšlo počasí, protože jsem doufala ve slunko a sem tam nějaký výlet, ale nakonec jsem si odpočinula doma. A zítra asi umřu. Protože je prý hodně práce (v práci), takže večer určitě odpadnu a už se nehnu. Po tak dlouhém nic nedělání to bude asi moje smrt.

25 května, 2015

Železná zkouška

pondělí, května 25, 2015 2 komentáře
Magisterium Železná zkouška

Knihu jsem si vybrala především kvůli jedné z autorek, Cassandře Clare. Už jsem od ní přečetla sérii Nástroje smrti a Pekelné stroje. Byla jsem s nimi nadmíru spokojená, tak jsem doufala, že i nyní se příliš nezklamu.

Kniha mi při čtení hodně připomínala Harryho Pottera, tři hlavní hrdinové, magie, zvláštní svět, ve kterém žijí, nepřítel a trochu temnoty. Trochu jsem v tom viděla i Percy Jacksona, hlavně v mládí hrdinů nebo ve zvláštnosti jídelníčku... Určité podobnosti by tam byly. Ale když člověk jako já čte převážně fantasy literaturu, začne se mu zdát dřív nebo později všechno určitým způsobem podobné.

Rozhodně se tam nezapře ruka Cassandry. Příběh je moc zajímavý, napínavý i zábavný. Hlavní postavu, Calluma, jsem si ihned oblíbila. Je to jedna z těch typů, co mají štěstí na průšvihy a úrazy. Jako bych viděla Harryho, Rona a Hermionu :-)

Ale zpátky ke knize. Děj ubíhá plynule, šlape jak hodinky a ani na chvíli jsem se nenudila. Kromě jedné nebo dvou chvílí, jsem vůbec nevnímala ani věk hrdinů. Vůbec mi to v příběhu nevadilo. Jen jsem četla dál a dál a zaobírala jsem se příběhem a tím, co se děje.

Ke konci se dalo napětí krájet. Všechno začalo gradovat a konečně tu byl příslib nějakého rozuzlení a snad i vysvětlení, co se vlastně děje. Dostala jsem víc než nápovědu, přímo velké vodítko. A pak byl najednou konec. Takže jsem napětím ani nedýchala, abych nakonec zjistila, že musím počkat na další knihu. Ale to se dalo čekat, že... :-)

I když kniha byla spíše pro mladší čtenáře, tak mi to vůbec nevadilo. Byla zábavná, napínavá, moc dobře napsaná. Cassandra Clare je moje oblíbená autorka. Holly Black jsem nikdy nečetla, takže nevím, nakolik je v ději obsazen její 'rukopis'. Každopádně, pokud jednu z nich máte rádi a líbí se vám knihy J.K. Rowling nebo Ricka Riordana, tak se nudit nebudete, protože určité podobnosti se tu najít dají.

V tomto případě jsem se rozhodla dát čtyři hvězdičky. A doufám, že další kniha bude ještě lepší...
 

Shrnutí týdne #45

pondělí, května 25, 2015 bez komentáře
Tak si to shrneme, co se vlastně zase dělo... Po určité době jsem zase okoukávala eshop Knižního vesmíru. Teď se tam objevilo docela dost novinek. Ale moje peněženka není až tak plná. Takže jsem na zkoušku vybrala pár placek a jeden řetízek... Vypadá to moc pěkně, takže příště se trošku asi rozšoupnu :-)

24 května, 2015

Fakjů pane učiteli

neděle, května 24, 2015 2 komentáře
poster
Německá komedie z prostředí střední školy. Zlodějíček, co se vydává za učitele. Docela jsem se nasmála a pobavila. Nevím, co bych pořádně o filmu řekla, německé 'výtvory' moc nesleduji, ale tohle za shlédnutí určitě stojí :-)

Moje hodnocení:

22 května, 2015

Jelikož mám teď dovolenou, rozhodla jsem se, že si po letech pustím znovu Harryho Pottera. A hezky všechno za sebou. Můžu říct, že to byl nápad nad nápady. Nejenže mi to strašně připomnělo dobu, kdy jsem s Harrym vyrůstala, ale dostala jsem z toho pěknou depresi. Tak strašně se mi po té době stýská. Po době, kdy jsem se nadšením nemohla dočkat nové knihy, kdy jsem po jejím dočtení  očekávala nový film a pak rychle šla na půlnoční premiéru do kina s ostatními nadšenci.
To abych si za chvíli našla další práci. Tašky se mi moc líbí, jen si ještě nejsem jistá, se kterou si udělám radost. Nejvíc se mi líbí asi ta s Harrym. Je hrozně vtipná :-D

Co bych si přála ke knihám - záložky, placky, věci do knihovničky apod... Tento projekt jsem si vymyslela sama.
 • taška Hobit
 • taška Harry Potter
 • taška Certified book addict

Taška The Hobbit

Akce a soutěže #190

pátek, května 22, 2015 bez komentáře
Je tu pátek a já se pokusím sehnat co nejvíce akcí a novinek, na které narazím :-)

Akce

 • Albatros - v květnu sleva na beletrii pro dospělé 20%
 • Fragment - křest knihy Vila na Sadové
 • Palmknihy - e-kniha Babička pozdravuje a omlouvá se od autora knihy Muž jménem Ove (nakladatelství Host) za zvýhodněnou cenu už jen 11 dní
 • E-kniha Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta od Haruki Murakami za 85,-
 • E-kniha Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta od Haruki Murakami za 85,-
 • eReading - Týden s Evou Urbaníkovou
 • Martinus - sleva 25% na knihy skladem

21 května, 2015

Knižní přírůstky #37

čtvrtek, května 21, 2015 5 komentářů
Zrovna mi dorazila nová kniha Cassandry Clare. Takže hned ji fotím a jdu číst... :-P

https://igcdn-photos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/t51.2885-15/11248736_1579253845675002_411611659_n.jpg

Blogařské placky

čtvrtek, května 21, 2015 bez komentáře
Spousta blogařů si vyrábí vlastní záložky, placky, vizitky a jiné předměty. No a dnes jsem díky Cathy rozšířila knihovnu o další placku, na které má logo svého blogu :-) Vypadá moc hezky... Děkuji...

https://igcdn-photos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t51.2885-15/11356621_860295360725346_1432383215_n.jpg

20 května, 2015

Projekt pořádá Syki

JarniDumani2 
Znáte to, dočetli jste jednu úžasnou sérii či knihu a tak nějak nevíte, po čem sáhnout dál, protože si myslíte, že teď nedokážete číst nic. Co když to nebude stejně dobré? Co když to naopak bude lepší? Anebo co když si prostě od poslední knihy musíte dát nějaký časový odstup, abyste se vzpamatovali a mohli zkusti zase něco dalšího? Nechtěně si tak můžete i přivodit knižní blok, který ne a ne prolomit. Co děláte, když víte, že chcete číst, ale nějak se k tomu nemůžete donutit?

Už se mi mnohokrát stalo, že jsem dočetla a měla jsem vyloženě knižní depku. Šlo především o případy, kdy skončila celá série, se kterou jsem žila pár let. Tím pádem jsem po přečtení neměla zrovna nejlepší náladu. Při tom pocitu, že to skončilo, že už nic nebude. Prostě takový pocit beznaděje :-)

19 května, 2015

Kam se suvenýry?

úterý, května 19, 2015 bez komentáře
Zatím je to jen prozatímní nápad... Buď nechám placky a jiné suvenýry u knih, ke kterým patří nebo vymyslím nějaké lepší místo na knihovně... To se ještě uvidí. Každopádně se mi moc líbí :-)

A kam dáváte vy své suvenýry? Máte nějaké speciální místo?

https://scontent-vie.cdninstagram.com/hphotos-xfa1/t51.2885-15/11288027_840931439321549_1102445260_n.jpg

Knižní suvenýry #1

úterý, května 19, 2015 2 komentáře
Dneska mi dorazily objednané placky a jeden řetízek, který jsem si vzala na zkoušku, abych veděla, jak to vypadá. Moc se mi to líbí. A teď můžu šetřit dál, protože mají zase spoustu novinek... :-D

https://igcdn-photos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t51.2885-15/11296677_859708164102709_2115219926_n.jpg 

17 května, 2015

Harry Potter ♥ Tam bych utrácela asi nejvíc. Ale to už by mě vážně zruinovalo...

Co bych si přála ke knihám - záložky, placky, věci do knihovničky apod... Tento projekt jsem si vymyslela sama.
 • přívěsek Relikvie smrti 
 • hrnek Harry Potter
 • hrnek Harry Potter
 • šál Harry Potter
 • obraceč času
 • přívěsek Harry Potter
 

Shrnutí týdne #44

neděle, května 17, 2015 bez komentáře
Určitě jste si všimli, že jsem si hrála se šablonou. Jsem na to vážně nemocná. Ale po menších zkouškách, jsem nakonec k něčemu dospěla a zatím se mi to líbí. Konečně je každý článek orámovaný zvlášť, takže mám pocit lepší přehlednosti. Původně byla hned pod hlavičkou slideshow, ale po několika dnech se mi to zdálo moc velké. Takže nakonec jsem ji změnšila a přesunula bokem do menu. A menšími úpravami prošlo i zápatí. Když to tak vezmu, tak až takové změny to nakonec nebyly. Pevně doufám, že se vám to líbí víc a že vás tím ještě moc neštvu :-)

Tuto rubriku jsem založila hlavně jako přehled mých knižních záložek. Už se v tom sama ztrácím a nevím, kde všude ty záložky jsou. Takže budu postupně fotit knihy z mojí knihovničky a k nim jejich záložky, které jsou v nich uložené. Některé jsem vyráběla, jsou staré nebo nové, vybledlé, některé jsou stažené z internetu, některé jsou koupené, některé darované a některé jsou vyhrané...
 

16 května, 2015

Dovolená v dohlednu

sobota, května 16, 2015 bez komentáře
Konečně jsem se dočkala a blíží se moje dovolená. Už to musím přežít jen zítra v práci a pak konečně děvet dnů volna. Opravdu se těším na ten odpočinek. Ráda bych něco podnikla, takže nebudu celou dovolenou sedět na zadku jako obvykle. Takže už přemýšlím, na jaký výlet bych mohla vyrazit i s Maggie. Nějakou tu procházku po okolí, možná i vyrazím někam kousek za město. No ještě uvidím, stát se může ledacos...

15 května, 2015

Zarážka na knížky

pátek, května 15, 2015 2 komentáře

Tak na takovou zarážku si teď dělám zálusk v práci. A je fakt moc pěkná a především i těžká... :-) Přišla nám v novém zboží a je docela masivní. A cenově ujde. Akorát jediné dilema nastává, kam ji dát, protože narozdíl od plechových zarážek, zabírá docela dost místa...

Dalším projektem, ke kterému se připojím je On My Wishlist... Meme z dílny Book Chick City... - o projektu


Tuto rubriku jsem založila hlavně jako přehled mých knižních záložek. Už se v tom sama ztrácím a nevím, kde všude ty záložky jsou. Takže budu postupně fotit knihy z mojí knihovničky a k nim jejich záložky, které jsou v nich uložené. Některé jsem vyráběla, jsou staré nebo nové, vybledlé, některé jsou stažené z internetu, některé jsou koupené, některé darované a některé jsou vyhrané...
 

14 května, 2015

Děvčata mě chtějí vážně zruinovat. Přidaly další novinky do shopu, zrovna když jsem si objednala placky a přívěsek... :-D Jo, tak to bych potřebovala opravdu majlant. Protože se mi líbí tolik věcí :-D

Co bych si přála ke knihám - záložky, placky, věci do knihovničky apod... Tento projekt jsem si vymyslela sama.
 • přívěsek Harry Potter
 • přívěsek Nástroje smrti

Přívěsek Hogwarts Přívěsek Angelic Power

 • Smrt a jiné vrcholy mého života

  Příběh psaný životem, plný humoru i smutku...

 • Plíseň

  Pokračování velice dobře napsané série Havraní kruhy...

 • Illuminae

  Povinná kniha pro všechny fanoušky sci-fi...

 • Řád zlomených křídel

  Nová fantasy série plná padlých andělů a magie...

 • Bez srdce

  Tak trochu jiný pohled na Říši divů...

 • Frost

  Nedávno vydaná fantasy s velice zvláštním bojovým mágem Zikmundem...